product

HFC2527EA Bakımı

Yangın söndürme sistemleri içerisinde kullanım alanı en yaygın olan sistemlerden birisi de (HFC-227 ea) söndürme sistemidir. Hızlı bir şekilde başlayan ve önlenmesi için hızlı müdahale edilmesi gereken yangınlarda, oldukça etkili olarak maksimum koruma sağlayan (HFC-227 ea) bu sistemler gazlı söndürme sistemleri kategorisinde yer almaktadır. Rengi ve kokusu olmayan HFC-227ea söndürme sistemi gazından oluşan sistem, yangın sonrasındaki temizlik evresinde gerçek faydasını sergilemektedir.

Araç gereçleriniz üzerinde kalıcı bir hasar oluşturmaması, kolayca temizlenebilmesi, kokusuz olması ve hassas materyallerinizin rengini değiştirmemesi nedenlerinden ötürü, HFC-227ea söndürme sistemi birçok işyeri tarafından özellikle tercih edilmektedir. Otomatik olarak montajı yapılan ve algılama sistemleri sayesinde dumanı ve ateşi baskılayarak yangını başladığı noktada bertaraf eder.

HFC-227ea Çalışma Prensibi

Gazlı söndürme sistemlerinin farklı bir montaj ile bağlantısı gerçekleştirildiği için HFC-227ea çalışma prensibi de gazla ve sistemin montajıyla ilgili olmaktadır. Cross zone adı verilen çapraz yerleşim ilkesine göre monte edilen gazlı söndürme sistemi, yangın algılama ve ihbar sistemindeki dedektörlerin ilettiği alevlenme bilgisine karşılık olarak, hızlı bir şekilde devreye giren bir prensibe dayalıdır.

İki farklı kanal vasıtasıyla yangına müdahale yeteneği olan HFC-227ea çalışma prensibi, yüksek güvenliği sağlamak için farklı algılama yöntemlerini kullanır. Böylece algılama sitemlerinden birisinde meydana gelmiş olabilecek arızadan kaynaklanacak gecikmeyi elemine etmiş olur. Diğer taraftan aktif olarak çalışan iki ihbar sistemi birbirini doğrular ve yangına müdahale ikinci dedektörün aynı haberi vermesiyle başlar. Gazların boş yere püskürtülmesi bu yolla önlenmiş olur.

Otomatik halinin yanı sıra manuel olarak devreye giren HFC-227ea söndürme sistemleri, hızlı söndürücü içeriği sayesinde yangını hızlı şekilde başlamadan önler.

HFC-227ea bakımı ve teknik destek için iletişim numaralarımızdan iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.