product

Gazlı Yangın Sistemleri Bakım Onarımı

PAK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.. HFC227EA Gazlı Söndürme Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin, kurulum, onarım, bakım ve servis işlemlerini yapmaktadır. Binalara kurulacak olan HFC227EA Gazlı Söndürme sistemlerinin tasarım ve uygulaması da yine Pak Mühendislik personelleri tarafından yapılır. Kurulan HFC227EA Gazlı Söndürme Sistemleri mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Pak Mühendislik tarafından kurulumu yapılan, periyodik test ve bakım gerektiren bu sistemler ve cihazlar bina sahibi veya yöneticisi gözetiminde belirli aralıklarda Pak Mühendislik personelleri tarafından test ve bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım ve servis işlemleri düzenli olarak yapıldığında sistemlerin sorunsuz çalışması da güvence altına alınır. Gerekli kontroller yılda 1, 2,3 ve 4 defa olmak üzere mutlaka yapılmalıdır. Yapılan bakım işlemleri ile performans testleri ve bir sistemin ne kadar zamanda ve hangi güçte çalışacağı da saptanarak eğer varsa gerekli aksaklıklar düzeltilebilmektedir. Bakım ve servis işlemleri doğru şekilde ve uzman kişiler tarafından yapılmadığında, olası bir yangın durumunda sistemler görevlerini yerine getiremeyebilir. Bu da yangın esnasında mal ve can kaybına neden olabilir. Bu nedenle bütün yangın güvenlik sistemlerinin mutlaka Pak Mühendislik tarafından gerekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. HFC227EA Gazlı Söndürme Sistemleri ve diğer tüm yangın söndürme sistemlerinin kurulumu, bakımları ve servis işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 370 08 05 numaralı telefondan ya da info@pakmuhendislik.com.tr mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Yangınlar istenmeyen sonuçlar meydana getirebileceğinden dolayı olası bir yangın ihtimaline karşın mutlaka önceden önlem almak gerekiyor. Yangın söndürme sistemleri ise bu anlamda geliştirilmiştir. Tüp şeklinde olabilen bu söndürme sistemleri merkezi bir noktadan da kontrol edilebilir. Bunun için öncelikli olarak mekanın büyüklüğü ve hassasiyeti göz önünde bulundurulması gerekir. Eğer siz şirketinizde bilgisayarlarla dolu olan bir odada çalışmak zorundaysanız burada elektrikten meydana gelebilen ani bir yangın söz konusu olabilir.  Böyle bir durumda ise yangına müdahale ancak FK-5-1-12 gazlı söndürme sistemleri sayesinde gerçekleştirilmesi gerekir. Çünkü bu söndürme cihazları özellikle bu amaç için üretilmiştir. Eğer ki sizin yangınınız daha çok kıymetli olan evraklarınız ya da müze gibi bir alanda yaşanıyorsa bu durumda HFC227EA gazlı söndürme sistemleri en doğru tercih olacaktır.

Yangın söndürme sistemleri bugün çok gelişmiş bir teknolojiye sahiptir ve sürekli olarak da bu teknoloji geliştirilmeye devam etmektedir. Bu teknolojiler içerisinde klasikleşmiş olan hangisidir derseniz Karbondioksit gazlı yangın söndürme sistemlerini örnek olarak gösterebiliriz. Bu sistemler en çok kullanılan olmakla birlikte etkili sonuçlar ortaya çıkarırlar. Peki, neden bu kadar fazla tercih ediliyor derseniz onu da şöyle açıklayalım ki yangına çok hızlı bir şekilde müdahale olanağı sağlıyor. Uygulama yapıldığı andan itibaren yangını durdururken sizinde mal kaybı yaşamamanızın önüne geçilmiş oluyor. Sonuçta yangın beklenmeyen doğal bir afettir ve sizin mutlaka ihtimale karşı önlem almanız gerekir.